Kiwi 4 - Nowy projekt wśród domów parterowych
Wiele można by mówić o zaletach domów parterowych, między innymi krótki czas budowy, co jest zasługą prostej bryły takich obiektów. W ślad za zaletami domów parterowych idą również pewne minusy. Domy parterowe z reguły zajmują więcej miejsca na działce niż domy z użytkowym poddaszem, bowiem musimy zmieść to co jest rozłożone na dwóch kondygnacjach w jednej płaszczyźnie parteru. W kolekcji MTM STYL pojawił się nowy projekt domu parterowego, który dzięki niedużej powierzchni nie zajmie dużo miejsca na działce, ale posiada bardzo funkcjonalny układ pomieszczeń.
2016-05-20, 09:41

Dokonując wyboru projektu należy zweryfikować swoje potrzeby, przeanalizować swój wybór. Oszacowanie proporcji powierzchni zabudowy domu do powierzchni działki ułatwi decyzję czy wybrać dom parterowy, czy z użytkowym poddaszem. Dom parterowy jest rozwiązaniem wygodnym – brak schodów ułatwia komunikację, ale jednocześnie zajmuje więcej miejsca na działce, ograniczając przestrzeń ogrodu. Dom z poddaszem użytkowym przy takiej samej powierzchni użytkowej zajmie na działce znacznie mniej miejsca, a użytkownicy zyskają wyraźny podział domu na strefy – dzienną na parterze i nocną na poddaszu. Nawet jeżeli decyzja o warunkach zabudowy tego nie precyzuje, warto wybrać korzystną proporcję powierzchni zabudowanej do powierzchni ogrodu. Powierzchnia zabudowy domu nie powinna przekroczyć 30-40% powierzchni działki.

kiwi 4

W ofercie projektów MTM STYL pojawił się nowy projekt domu parterowego KIWI 4. Jest to idealny kompromis dla osób chcących zamieszkać w domu parterowym o optymalnym układzie funkcjonalnym i nieprzesadzonej powierzchni użytkowej.

rzut kiwi 4

Na 115 m2 znajduje się otwarta kuchnia ze spiżarnią, która jest połączona z salonem częścią jadalnianą. Charakterystycznym elementem wnętrza jest spory korytarz, powstały dzięki likwidacji tradycyjnego przedsionka. Do dyspozycji mieszkańców są trzy sypialnie, łazienka, wc oraz spora kotłownia na paliwo stałe z wejściem przez garaż na dwa stanowiska.

Do wejście głównego prowadzi długi podcień dodający bryle elegancji i spełniający funkcje zadaszenia.

kiwi 4

Od strony elewacji ogrodowej znajduje się zadaszony taras, który umożliwia wypoczynek na powietrzu nie bacząc na warunki pogodowe.

kiwi 4

Bryła budynku nie jest rozbudowana jak przy niektórych projektach domów parterowych, dzięki czemu idealnie wkomponuje się na działkę o wymiarach 21,55 m x 27,55 m. Elewacja budynku została wykończona w kolorze białym w połączeniu z brązową cegłą klinkierową oraz dachówką w podobnym wybarwieniu. Dzięki takiej kolorystyce budynek będzie prezentował się bardzo dystyngowanie na działce.

kiwi 4

Pełna prezentacja projektu dostępna jest na stronie: https://www.domywstylu.pl/nowosckiwi4

KONTAKT / AUTOR
Ewa Tarnowska-Wrona
Specjalista ds. Reklamy i PR
DOMY w Stylu
85 740 87 59
577-007-517
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015.  Dla dziennikarzy